Mangodo

İngiltere İçin Yeni Bir Kelime: Getir

İngiltere İçin Yeni Bir Kelime: Getir

Getir, kullanıcılarının ihtiyaçlarını evden çıkmalarına gerek kalmadan karşılayan bir girişimcilik örneği. 7/24 sipariş verebiliyor ve dijital veya kapıda ödeme yapabiliyorsunuz. Getir, 2015 yılından beri faaliyet gösteriyor. Yatırım konusunda ilgi çekiyor olsa da hiç kuşkusuz en etkili yükselişi, ikinci fonlama turunda 128 milyon dolar yatırım alması. Böylece şirketin değeri 850 milyon dolara çıkarken Türkiye’nin teknoloji girişimi Getir, İngiltere’nin başkenti Londra’da faaliyet göstermeye başladı. Aynı zamanda GetirYemek ülkemizin 81 ilinde de şube açarak hizmet vermeye başladı.  

 

Getir’e Birleşik Krallık pazarına girmesi için yatırımı Michael Moritz yaptı. Deliveroo, Ocado gibi isimlerin bulunduğu rekabetçi kurye-teslimat pazarında kendine yer açan Getir 27 Ocak’ta Londra’da hizmete başladı. Financial Times ise Getir’den okuyucularına bahsederken Çin ve Amerika’daki firmalar ile karşılaştırarak 10 dakikada teslim etme özelliğine vurgu yaptı. Çin’de bulunan Meituan 17 dakikada, ABD’de kurulan GoPuff ise 30 dakikada teslim ediyor. Haberin devamında ise Salur, Avrupa’da henüz ismini vermek istemedikleri 2 farklı şehirde de hizmet etmeyi planladıklarını ekledi. Getir, insanların yolda çok zaman geçirdikleri ve alışveriş yapmak için zaman bulamadıkları, yoğun trafiğe sahip büyük şehirlerdeki etkili bir kullanım sağlıyor. 

 

Getir’in yerel bir girişimcilik fikri ile ortaya çıkıp Birleşik Krallık’ta var olmasıyla devam eden süreci izlemek hepimiz için gurur verici bir durum. Ayrıca yurtdışından yatırım almayı hedefleyen birçok start-up için ise önemli bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Umarız ki ülkemizden çıkan daha nice fikirler ve girişimler böyle önemli yatırımlar alıp, büyümeye devam eder. 

Etiketler
  • Getir
  • GetirYemek
  • Start-up
  • Yatırım
  • Destek
  • Londra
  • UK