Mangodo

Televizyon Reklamlarında Dijital Dönem

Televizyon Reklamlarında Dijital Dönem

Gelişen teknoloji ve internet kullanımı sayesinde birçok sektörde olduğu gibi reklamcılık sektörü de değişip dönüşmeye devam ediyor.

Televizyonların internete bağlı hale gelmesi, bu mecrada verilen reklamların hedeflenebilir ve ölçümlenebilir olmasını sağladı. Bu yeniliklerle birlikte markalar kitlelerine uygun hedeflemeler yapıp, banner ve mikrosite tasarımlarını yayınlayabiliyor. Seyirci ile anlık iletişim kurarken, kitlesine en verimli ve etkili şekilde ulaşabiliyor. TV cihazı, şehir, gün-zaman hedeflemesinin yanı sıra reklam kuşağında reklamı izleyenlere göster/gösterme seçenekleri ile büyük markalar devam kurgusu oluşturabildiği gibi reklamlarını daha fazla kitlelere de gösterme fırsatı yakalıyor. Ayrıca coğrafi hedefleme ve uygun bütçeler sayesinde yerel markalar da televizyonda reklamlarını yayınlayabiliyor. 

Bunların yanı sıra, anlık data toplamak, anket yapmak, indirim kodları vermek, QR kodu ile uygulama indirmek, telefon numarası toplamak gibi dijital dünyanın pazarlama kurgularını televizyon ekranlarında oluşturmak adreslenebilir TV reklamları sayesinde mümkün. 

Bir diğer büyük avantajı ise etkileşimler ve tıklanmalar ile data toplarken gerçek zamanlı TV verileri ve analizleri ile reklam sonuçlarınıza detaylı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Otwoo.tv markamız ile adreslenebilir TV reklamlarında hep yanınızdayız. Buraya tıklayarak web sitemizi inceleyebilirsiniz. 

Son olarak;

Teknoloji sayesinde yapılabileceklerin bir sınırı yok. Sadece hayal edin ve isteyin! 

Etiketler
  • adreslenebilir TV
  • reklam
  • addressable tv
  • advertising